Vážení čtenáři, na našem webu využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?  
Etiketovací kleště
Eshop s kompatibilními tonery do Vaší tiskárny. Nabídka etiketovacích kleští a barvících válečků.
Ostraha objektů
Bezpečnostní agentura HUSPOL Group nabízí ostrahu budov, stavenišť pomocí psovodů a kamerového systému po celé ČR.

Článek - Rok s kanaánským psem
Kanaánský pes

Rok bydlí v naší domácnosti a v naší smečce fenka Kanaánského psa Sangie. Kanaánský pes je izraelské národní plemeno, uznávané FCI od roku 1966. Jeho historie sahá několik tisíc let zpět, do biblických časů. Do ČR byla první fena (maminka té naší) importována až v roce 2008 z Francie. Kanaánský pes je v Izraeli či v Jihoafrické republice využíván jako služební pes (policie, armáda), prý první psi vycvičení pro hledání min byli právě tito. V Evropě je jejich majitelé spíše jen vystavují. Pozoruhodné je, že se psi stále vyskytují i "ve volné přírodě". Chovatelka Myrna Shiboleth z Izraele pravidelně získává divoké psy a zařazuje je do chovu. V dubnu mne pozvala na návštěvu, tak určitě získám spoustu dalších inforamcí o plemeni. Naší Sangie zkouším cvičit. Je to poněkud zapeklité, protože na ní je třeba jít jinak, ale dosáhli jsme jistých pokroků. Její přirozeností je velká ostražitost, hlídání pozemku či věcí, které je spojeno s velkým a přesvědčivým divadlem a zároveň naprostou neagresivitou vůči lidem. Na zahradu, kterou střeží se nikdo (ani známý člověk) neodváží vstoupit bez majitele. Ale - já jako majitel jsem si celkem jistá, že by nikoho nepokousala :-). Co asi nejvíc oceňuji je zvláštní a intenzivní vztah, který se mezi námi vytvořil. Měla jsem hodně psů (a mám zároveň s ní dvě jiné fenky), ale tento vztah je unikátní. Nedivím se lidem, kteří si z vojenské služby v izraeli psa odvážejí domů. Prostě toto plemeno mne vzalo za srdce a myslím, že si zaslouží více pozornost. I proto jsem sem vložila příspěvek.
Článek napsal: Kateřina Jančaříková dne 05.03.2014 19:03
http://kelev-kanaani-kanaansky-pes.webnode.cz
Zpět


Ing. Tomáš Brauner © 2013 - Přidat k oblíbeným - Napište nám vzkaz
www.huspol-training.cz/ | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.tonery-office.eu | www.tonery-office.cz | www.huspol.cz | www.akademie-huspol.cz
TOPlist